КотоХата

КотоХата

Людям, які заводять котика

Людям, які заводять котика

Зараз пора котиків, і не лише тих, що на деревах розпускаються, але й маленьких кошеняток, які з'являються на світ. Якраз в цей період (+/- 2 місяці) стає більше котолюдей, у яких вдома з'являются й свої хвостики. І перед таким важливим рішенням, варто усвідомлювати, котик в хаті — це велика відповідальність. А для його нормального життя у людській хаті потрібен ряд речей, без яких просто не обійтися.

Одного разу наш друг, в якого через місяць мав з'явитися котик, задав питання: "А що потрібно підготувати?". І в нас одним махом намалювався список, з яким ми не можемо не поділится зі світом.

Знаєте когось, хто планує стати котомамою чи кототатом? Обов'язково перешліть цей список йому. Якщо ви вже ними стали — звіртесь, на всяк випадок, щоб переконатися що ваша котинка усім забезпечена.

1. Горшок - must have як не крути.

В нашого котодиректора звичайні лотки, бо він дуже відповідальний котик і любить навести за собою порядки. Тому лоточки з сіточками — не підійшли. Хоча деякі котики полюбляють такий і прибирати його людині легше. Є взагалі hi-tech віріянт — автоматичні, які прибирають все самі, а ви лише раз в пару днів мішочок міняєте.

2. Наповнювач в горшок. Теж є різний: пісок звичайний, пісок глиняний, пресована тирса, гранульований з поглинанням запахів.

З нашого досвіду: глиняний незручний тим, що він як намочиться, то прилипає до лапок, розноситься далеко по хаті.

Тирса - показала себе найліпше. Бюджетно, особливо якщо закупится оптом, і далеко від лоточка не розноситься. Гранульована - трохи дорога. По характеристикам добре поглинає вологу, але довше ніж тирсова. Та якщо відверто — запахи не завжди приховує, хоча виробники це обіцяють. А ще до лапок прилипає і може занестися в найдальші кімнати + котику таке не зручно.

Тут кожен обирає що зручніше та по кишені.

3. Лопатка для туалету - не руками ж то все вигрібати людям.

4. Рекомендуємо завести велику ємність для наповнювача, яка закривається. Бо з пакетів підсипати його не зручно, а так і використання наповнювача полегшується, і виглядає естетичніше.

5. Мисочки для їжі та води. Нам подобаються нержавійка з резиновими насадками на краї, щоб не їздили по підлозі. Є ще глиняні, вони важкі, теж зручно. Пласмасові — теж достойно, але ті що вище суб'єктивно гарніші та стійкіші)

Мисочок потрібно як мінімум дві: їжа і вода. Але може бути й більше. Наприклад, окремі для сухого та вологого корму.

Зараз можна часто знайти підставки під мисочки, які передбачають, що вода і їжа знаходяться разом. Проте, ми такі не рекомендуємо.

Справа в тім, що котики полюбляють чисту водичку. А ще, в них є звичка виймати їжу з мисочки чи ненароком розкидати її. Так часточки їжі потрапляють до води і котики не хочуть її пити. Тому рекомендуємо мисочку з водою тримати трішки далі, щоб ваш котик мав завжди чисту воду.

Або взагалі зверніть увагу на фонтанчики. Така вода стає в рази привабливіша для волохатиків.

Також не забувайте мити котячий посуд. Їжа прилипає до дна, також пил осідає на мисочки. Гігієна повинна бути і тут.

6. Корм. Визначіться відразу чим будете кормити котика: натуралкою чи кормом.

Важливо: з першої на другий перевести можна в одну секунду, навпаки - вже важко.

Якщо обираєте натуралку, пам'ятайте — потрібно прямо готувати. Шукати правильне мясо, робити збалансований раціон.

З кормом простіше — просто поповнюйте вчасно запаси та обирайте якісні корми з високим вмістом м'яса.

7. Травичка. Є спеціальні набори, в яких все готово для пророщування. Два тижні — і готова до вживання. Можна самим пророщувати злаки, котики таке теж полюбляють. Але нашому Котобосу такий варіант не підійшов. То він влягтися на вазон норовив, то травичка виривалася з корінцями і незручно було її гризти. Тому він їсть котячі вітамінки (раз в пів року, під час зміни сезонів).

8. Дряпачка - щоб дивани були цілі, а котик щасливий. Ось в нас їх вже два види, та й розміри найрізноманітніші є. Хочеш найменшу за 299 грн., хочеш найбільшу лише за 609 грн. А найголовніше у нас вона з природних матеріалів. Жодної краплі клею, лише механічне з'єднання, та безпека для котячого манікюру.

9. Ножнички для пазурів. Незважаючи на те є у вас дряпачка чи ні, гуляє котик по вулиці чи вдома — це теж необхідний пристрій. Будь-яка дряпачка допоможе стесати лише ороговілий шар кігтиків збоку та звільнить від нього пазурик швидко та без шкоди. А от довжину потрібно вкорочувати спеціальними ножничками. Бачите що котик почав зачіплятися — значить пора їх трішки підрізати. Важливо! Підрізати можна лише тонкий кінчик, в жодному разі не можна зачіпати кігтик далі. Там є кровоносні судини, ви навіть побачите, що чим вище тим він буде рожевіший, і їх не можна пошкодити.

10. Своє особисте місце для котика. Це може бути хаткалежанка чи дряпачка (такі теж у нас можна знайти ????). Головне, щоб котик знав що це його власність і якщо він там, ніхто його там не потривожить та не буде звідти діставати. Інколи всім хочеться побути на самоті, і котикам теж.

11. Забавки: все що дзвенить, в'ється, шарудить, пухнаститься та видає звуки. Тут і папірець на нитці підійде, і пакетик цукру, і дорога іграшка, і лазер (але пам'ятайте, з ним обережно, у нас про це є окремий пост). Знаходьте час для ігор з вашим улюбленцем, хай це буде 10, 20 хвилин на добу, але така комунікація для котиків важлива. З грою кошенятко пізнає світ, а дорослому котику ви так нагадаєте, що любите його і він для вас важливий. Є, правда, варіант трішки зхалявити — подарувати хвостику котогру Здобич. Вона може його й сама розважити. Хоча інколи нагадувати про неї теж доведеться.

12. Гребінець для котика. Так, котики линяють. Це потрібно прийняти як факт і готуватися до того, що як не крути — шерсть буде всюди. Ми можемо лише допомогти котику, розчісуючи його). Тут стануть в нагоді і звичайні гребінці, і рукавички, і фурмінатори. Аби котисько їх не боялося.

Котодиректор набільше любить рукавичку. Настільки любить, що починає з нею бавитися в процесі вичісування.Частину потрібних речей можна знайти в Котохаті. Саме тому ми й зробили набори, зі знижкою 15%, щоб вигідніше було купити за раз усе необхідне.

Наша амбітна мета — навчитися виробляти усі ці пункти самостійно. Поки що 3 з 12 є, ростемо далі.До речі, тішимося що є люди, які допомагають прилаштувати маленьких пухнастиків, які народилися на вулиці та мають менше шансів знайти собі двоногих, ніж їх породиста братія з розплідників.

Не купуйте, прихистіть!