КотоХата

КотоХата

КІТ І ЛАЗЕР

КІТ І ЛАЗЕР

З однієї сторони кіт, який з таким захопленням бігає за лазером та так щасливо вигляє, коли ваша рука потягнеться в сторону лазерної указки.
А з іншої сторони купа статтей в інтернеті, які криком кричать що це шкода коту! Так в чому ж діло? Давайте розбиратися.

Забігаючи наперед, скажемо — гратися лазером з котом можна, але є кілька нюансів.

Для початку, варто пам'ятати, що кіт — це хижак. А реалізовувати свої інстинкти мисливця в домашніх умовах котик може завдяки іграм (або максимум павучка чи мушку вполює). І тому, за кожну гру котику потрібно отримати винагороду: дістати брязкальце з котогри, добротно надригати лапами якусь цяцьку або щедро покусати вашу руку. От, це та ж очікувана винагорода у котиків).

А тепер уявіть як мисливець себе почуває, коли вертається з полювання без здобичі. Так само й котики, коли "зловили" лазер, але під лапами нічого нема, та й сама та червона штука загадково вислизає..

Це впливає на віру котика в свої сили, в те що він може вполювати здобич, зачіпає його самооцінку та може викликати психологічні розлади (непослух, агресивність, нав'язлива залежність від лазера).

Звичайно, волохатий, сам не розкаже вам що він відчуває, але підсвідомість буде підказувати, що він не зможе вижити сам, бо нездатний вполювати якусь дрібрну цятку. А це стрес. Тому людям потрібно самим розбиратися в тонкощах котячих ігор та обирати безпечні варіанти та діяти на випередження А то, підступні "сонячні зайчики", яких стає все більше з приходом весни, зроблять своє лихе діло і без лазерної указки.

Тоді лазером не можна гратися взагалі? А чому тааак багато таких іграшок усюди продають? А якщо можна, то як же ж тоді це робити? 

  1. Все просто, потрібно трішки зхитрити. Наприклад, після активного воркауту і пробіжки за лазером, направте промінь так, щоб підвести котика до нички зі шматочком смакоти. Або до іграшки, на яку можна буде напасти і трішки пошматувати (нє, якщо вам не шкода своєї руки, то можна і її) ;)
    Також, хороша ідея — заховати по кімнаті трохи ласощів та час від часу зупиняти лазер там, щоб котик міг вдоволено посмакувати здобиччю.
    Так інстинкт буде реалізовано, а впевненість котика не просто залишиться на місці, але й підросте самооцінка. Він ж зобув!
  2. Дивіться на потужність указки. 1-5 мВт — безпечно для людей та тварин. Але навіть таким променем ліпше в очі не світити!
  3. Перед початком гри перевірте приміщення. Щоб не підводити указку до гострих кутів чи хитких предметів, об які котик може зачепитися чи дрифтуючи вдаритися та пошкодити себе.
  4. Лімітуйте час гри. Не варто доводити котика до виснаження забавками. Звичайно, більшість тваринок просто сядуть, коли втомляться і максимум — це будуть "крехкотати" на той червоний пучок світла. Але ж є і молоді відчайдушні голови)
  5. Дотримуйтесь принципу: звичайні тактильні ігри (де котик зможе щось надибати лапами — часто, а лазер — "на свята". Ліпше ним не зловживати. А чим можна бавитися частіше? Правильно котогрою "Здобич". Ну і ви розумієте з назви, що здобич там точно є, і не одна ;)
  6. Пам'ятаєм, що кожен котик особливий. Якщо ви бачите, що навіть дотримання усіх пунктів вище не допамагає, або кіт не звертає увагу на лазер взагалі, — ліпше просто сховайте його)

Усі ці заходи в купі допоможуть і хороше фізичне навантаження дати домашньому котику, і мозочок буде більше працювати та й задовольнити базові мисливські потреби наших милих хижаків.
А ще, ви зможете побачити такі піруети, танцювальні па та фігури кота на стіні висотою 1 метр побачити, що будете здивовані, які класні фотографії та відео у вас вийдуть.
Маєте вже такі? Присилайте у наші соціальні мережі (instagramfacebook), покажемо цих кумедних вуханів.

PS: гарна відсилка до ігор з лазером вийшла в мультику "Секрети домашніх тварин". Рекомендуємо, рекомендуємо, рекомендуємо дивитися! Видно як автори дійсно старалися вивчити звички хвостатих, пернатих та іклатих). Своїх точно впізнаєте.

PSS: усі використані у цьому дописі фотографії зроблені з допомогою лазерної указки. Саме завдяки ній котик дивився вверх. Винагорода, звичайно була отримана ;)