КотоХата

КотоХата

Як зфотографувати кота?

Як зфотографувати кота?

Такий вже милий котик, так вже ідеально звернувся клубочком та виставив лапку.. І тут ви берете телефон, робите кадр.. А в цей момент котятко повертається в зовсім немиловидну позу, а то й просто починає махати головою і фото виходить розмите. Бувало?) Тоді підніміть руку))
Саме тому ми вирішили поділитися з вами лайфгаками, які допоможуть таки зробити няшні світлинки з вашим пухнастиком.

 1. Настрій. Це найважливіше. Якщо в котика немає настрою, якщо ви відриваєте його від тарілки корму, від сну чи від улюбленої іграшки, в процесі її використання, — рахуйте фотосесія вже невдалася. Важливо щоб котик був в доброму гуморі, ситий, награний та щасливий.
 2. Потрібно сфотографувати котика на фоні щойно подарованого вам букета квітів, зі смачнющими суші, які ви зараз з'їсте чи на новій лежанці, яку ви так довго обирали йому? Тоді варто щоб він добровільно погодився сидіти в потрібному місці сам. Варто або заохотити його самого прийти (смаколиком, іграшкою чи зацікавити чимось новим), або ризикнути принести його в потрібне місце. Але якщо він відмовиться, то не примушуйте більше. Як варіант, можна принести потрібне до котика і акуратно покласти біля нього. Щонайменше він зацікавиться та понюхає. Вже в цей момент можна зробити милі кадри.
 3. Домовляйтесь. Так, саме домовляйтесь. Ми завжди з Котодиректором обговорюємо "райдер" на фотосет. Зазвичай, його послуги нам вартують половинку пачечки його улюбленого вологого корму, але відразу після відпрацьованої роботи. Завжди працює! Правда, перші рази потрібно було трішки більше терпіння (з обох сторін), щоб налагодити систему.
 4. Світло. Бажано фотографувати вдень, біля вікна за хорошої світлої погоди. Чим більше світла потрапляє в кадр, тим органічніше та природніше фото виглядатиме для людського ока.
  Враховуйте сонячне проміння, якщо воно потрапляє в кадр. З ним можна досягнути унікального антуражу, наприклад, ранку чи заходу сонця, при вірному використанні. А можна і зіпсувати кадр, якщо проміння засвітить об'єктив, чи висвітить непотрібний елемент. Адже люди в першу чергу звертають увагу на те, що підсвічено. Ніколи не фотографуйте навпроти сонця, кадри будуть пересвічені.
  Якщо ж фото необхідно зробити при штучному освітленні, краще якщо лампи будуть білими, а не жовтими. Ще краще, якщо джерел світла буде декілька з різних сторін, щоб менше небажані тіні впливали на якість фото.
 5. Зніміть годинники, сережки та інші аксесуари, які можуть відбивати світло. Вони можуть утворювати "зайчики", а ті забирають на себе всю увагу котика. Він буде дивитися не в ту сторону, хаотично їх шукати, а то й взагалі покине місце зйомки. І повернути його вже буде складніше.
 6. Те ж стосується і зайвих рухів чи звуків. На них теж може відволікатися хвостань. Тому якщо сусід раптово почав робити ремонт, чи до вас прийшли гості, фотосет може не вдатися. І навпаки, якщо ви включите якусь фонову музику чи відео для фотосету (бажано ще до його початку) це дасть змогу котику адаптуватися і більш комфортно почувати себе під час зйомки.
 7. Дивимось в кадр. Зацікавте улюбленими іграшками, ниточкою чи чимось шерхітливим в напрямку, куди за задумом кадру повинен дивитися кіт. Це допоможе притягнути його погляд в потрібне місце. Тут інколи вам може знадобитися чиясь допомога, особливо, якщо потрібно щоб вухань дивився не в кадр.
  До речі, один з приємних бонусів — просто унікальні фото. Оно гляньте галерею з одном із фотосетів внизу)
 8. Якщо котик спить в милій позі, або дуже зайнятий своїми справами, а вам невідкладно потрібно це зафільмувати, тоді постарайтесь тихенько, без різких рухів (не потрібно бігти в іншу кімнату і оголошувати що ви зараз будете фоткати), включити камеру і бажано так, щоб вона не видала сторонній звук чи не вібрувала, бо котик може на це відволіктися і кадрик вже буде не тим. Тоді тихенько робіть свою справу.
 9. Фото людини з котом разом. На ручках не всі пухнастики люблять сидіти, тому часто виходить котятко незадоволене на ваших селфі, сердите (а хто вміє читати емоції котиків, той явно це побачить, навіть якщо особисто ви будете дуже щасливі на фото), а то й взагалі буде відпихатися від вас. Тут ліпше дочекатися поки кіт сам прийде. Так це може статися раз в рік. Але які ж люблені та головне справжні будуть ці селфі!
 10. Фотосесія в студії. Це завжди стрес, особливо для домашнього котика, який не звик до змін. Краще, звісно, запрошувати фотографа додому. Та й тут може знадобитися якийсь час, щоб котик почав почувати себе комфортно з новою людиною. Простіше, коли фотограф — вже знайомий котику.
  Але якщо без фотостудії ніяк — постарайтесь домовитися щоб приїхати на зйомку раніше та дати котику час звикнути, обнюхати все та адаптуватися. Це може спрацювати.

Тут ми не пишемо про елементарні правила фотографії: фокусування, відсутність зайвого на фоні та ін.
І найголовніше, це завжди людяність та повага до хвостатого. А ще багато, БАГАТО! терпцю. Вашого. Тоді вийдуть не лише гарні кадрики, але й цінні фотоспогади, які ви самі будете згадувати з теплотою. Бо зйомка сподобалась і вам і вашому чотирилапому другу.
Ось, ми нижче додали один приклад фотосету з життя нашого КотоСЕО Пушина, для ілюстрації.

Ну і звісно, всі ці поради можна використовувати на фото з нашими КотоТоварами, адже вони так пасують пухнастикам)
І якщо ви дочитали аж сюди (а це очевидно, означає, що ви дуже любите своїх котиків та хоче зробити для нього приємну та круто фотосесію), то ловіть невелички подаруночок.

Список речей, якими ми зваблюємо котиків на фотосесію:

 • клубок ниток або просто будь-яка ниточка
 • стік цукру
 • упаковка сухих серветок (вони гарно шурхотять)
 • улюблені іграшки
 • брязкальця
 • лазер (але з ним обережно, детальніше розкажемо в одному з наступних блогів)
 • клацання пальцями чи проведення рукою по стіні
 • горішки, каштани, жолуді (ой, цікаві вони звуки видають, якщо їх покотити)
 • і навіть банкноти (щось в тому шелесті їм подобається)

Використовуйте їх (потрусіть, пошерхотіть, поклацайте) в тому напрямі, куди котик має подивитися за задумкою кадру.

До речі, маєте свої лайфгаки для фотографування котиків?)
Чи ваш котик геніально вміє зіпсувати кадр і нічого не допомагає? Діліться в наших соціальних мережах, в они є в шапці та в підвалі нашої сторінки.
А ось тут ми покажемо ще фотокарточки з профілю нашого КотоСЕО для прикладу та натхнення ;)